12.07.2019r.

Bronisze głównym sponsorem 9. Półmaratonu im. Janusza Kusocińskiego.

Bardzo nam miło jest poinformować, że sponsorem głównym 9. Półmaratonu im. Janusza Kusocińskiego został Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A. .

Naszym zdaniem ta firma zasługuje na miano mecenasa sportu i propagatora zdrowego i aktywnego trybu życia. Cieszy nas zaufanie jakim obdarzył nas zarząd firmy i przekonanie, że zorganizujemy 9 edycję półmaratonu na najwyższym poziome pod względem sportowym i organizacyjnym.

Z naszej strony zrobimy wszystko, żeby sprostać wyzwaniu.
Warszawski Rolno – Spożywczy Rynek Hurtowy jest spółką akcyjną z większościowym udziałem Skarbu Państwa, i ze znacznym (prawie 23%) udziałem polskich producentów i dystrybutorów.

Bronisze są największym w Europie  Środkowo-Wschodniej hurtowym rynkiem rolnym. Zlokalizowane są przy aglomeracji warszawskiej, w sąsiedztwie węzła komunikacyjnego Konotopa  (Warszawa – Poznań – Berlin).  Rynek Hurtowy Bronisze jest nie tylko podstawowym miejscem zaopatrzenia sklepów województwa mazowieckiego w  owoce, warzywa i kwiaty oraz artykuły spożywcze, ale pełni również funkcję redystrybucyjną na lokalne i zagraniczne rynki hurtowe.

Spółka odnotowuje bardzo dobre wyniki finansowe i cieszy się zaufaniem klientów. Powierzchnia rynku to ponad 62 ha, z czego 44,5 ha wykorzystywane jest obecnie w działalności spółki. Firma posiada 19,6 ha gruntów inwestycyjnych.

Na Rynku Hurtowym Bronisze stałą działalność handlową prowadzi w halach 370 przedsiębiorców, w sektorach spożywczych i kwiatów oraz 80 najemców Warszawskich Targów Antyków.  Rynek dysponuje 1300 miejscami do sprzedaży bezpośredniej z samochodów. Rocznie na teren rynku wjeżdża około 1,5 miliona samochodów, a szacunkowa sprzedaż owoców i warzyw to 1,2 miliona ton.

Na Rynku Hurtowym Bronisze zatrudnienie, w firmach dystrybucyjnych, znalazło ponad 2 tysiące osób. Spółka mając świadomość siły oddziaływania, angażuje się w działania filantropijne, wspiera wiele akcji charytatywnych, wspomagając dzieci z ubogich rodzin środowiska wiejskiego. W ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR), prowadzony jest wolontariat pracowniczy.

Jakość świadczonych przez spółkę usług jest systematycznie doskonalona. Spółka posiada certyfikaty  Zintegrowanego Systemu Zarządzania : ISO 9001:2015 – zarządzanie jakością, ISO 22000:2015 – zarządzanie bezpieczeństwem żywności (HACCP), ISO 14001:2004 – zarządzanie środowiskiem.

Zapraszamy www.bronisze.com.pl