7 Półmaraton im. Janusza Kusocińskiego za nami!

Tradycyjnie, w przedostatnią niedzielę sierpnia, odbyła się 7 edycja Półmaratonu im. Janusza Kusocińskiego. Bieg był wspólnym przedsięwzięciem UKS Bieniewiczanka z Bieniewic, Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz gmin: Błonie, Ożarów Mazowiecki, Leszno, Izabelin, Kampinos i Stare Babice.

W tym roku pogoda nie rozpieszczała uczestników i organizatorów, od startu do mety padał rzęsisty deszcz, ale było ciepło i bezwietrznie więc warunki do biegania bardzo dobre. Wiele osób w tym biegu poprawiło swoje rekordy życiowe. Na starcie biegu stanęło 473 śmiałków, pragnących zmierzyć się z półmaratońskim dystansem. Zawodnicy mieli do pokonania ponad 21 kilometrów. Trasa przebiegała przez cztery gminy Powiatu Warszawskiego Zachodniego: Błonie, Leszno, Ożarów Mazowiecki i Stare Babice. Do mety dobiegło 472 osób. Najszybciej trasę biegu pokonał Andrzej Starzynsky – reprezentant Ukrainy ukończył 7. Półmaraton im. Janusza Kusocińskiego z czasem 1:08:110. Na pozostałych stopniach podium uplasowali się Pavlo Veretskiy z Ukrainy z czasem 1:10:19 i najlepszy wśród Polaków Tomasz Mikulski z Kampinosu z czasem 01:11:19.

Najszybszą kobietą 7. edycji biegu została Ukrainka KIliarska Valentyna z czasem 1:24:03, na drugim stopniu podium stanęła Polka Justyna Śliwiak z wynikiem 1:24:22, trzecie miejsce należało również do Polki Marty Barcewicz która uzyskała czas 1:24:44.

Tytuł najszybszego mieszkańca Powiatu Warszawskiego Zachodniego uzyskał tak jak w poprzedniej edycji Tomasz Mikulski z Kampinosu. Najszybszą mieszkanką okazała się Agnieszka Kowalczyk z Leszna.

Drużynowo III miejsce na podium zajęła ekipa z LKS OLYMP Błonie, którą stworzyli wspaniali ultra biegacze – peacemakerzy podczas biegu, II miejsce zajęła drużyna Dystans Leszno, a pierwsze WPRunning z Pruszkowa. Gratulujemy!

Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli półmaraton, otrzymali na mecie pamiątkowe medale z podobizną Janusza Kusocińskiego. Medale wręczali między innymi Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego Jan Żychliński, wicestarosta Paweł Białecki, Wójt gminy Stare Babice Krzysztof Turek, jego Zastępca Marcin Zając oraz Dyrektor 7. Półmaratonu im. J. Kusocińskiego Marek Parafiniuk. Biegacze mogli w strefie mety skorzystać z masażu, zjeść posiłek regeneracyjny oraz wrócić specjalnie podstawionymi do tego celu autokarami, na strefę startu w Błoniu.

Ogromne wyrazy wdzięczności i gorące podziękowania za wsparcie dla wolontariuszy, sponsorów i partnerów oraz wszystkich osób zaangażowanych w organizację Półmaratonu im. Janusza Kusocińskiego!